Jsme Silvie Dymáková a Marek Chaloupka a chceme vám přinášet příběhy. Příběhy, které mají přesah, příběhy syrové, silné, příběhy takové, které vás zasáhnou. A když si to situace žádá, moc rádi aktérům našich zpovědí pomůžeme!
Podpořte provoz a rozvoj webu Podpořit

Naše rozhovory jsou otevřené, nezkreslené a plné emocí. Syrové, dlouhé, prostě takové, které si jinde nepřečtete.

Napadlo vás třeba někdy, jak pohřební služba odnáší nebožtíka z bytovky, kde je úzké schodiště a malý výtah? Jak se žije ženě, jejíž dcera s těžkou formou autismu, ji několikrát denně napadá? Co musel podstoupit armádní důstojník, kterého chtěl zničit systém a on se stal nepřítelem státu? A jak vlastně fungují fingované sňatky s Nigerijci? Tohle všechno a mnohem víc se u nás dozvíte a jdeme až na dřeň. Nebojíme se zeptat. A když si to situace žádá, moc rádi aktérům našich zpovědí pomůžeme! Pomoc samoživitelkám a samoživitelům nám dokonce narostla pod rukama víc, než jsme čekali,  proto jsme založili náš sesterský Nadační fond Příběhy. Právě tady najdete všechny informace o tom, jak pomáháme.

Příběhy lidí jsou rozhovory o životě, nezkráceně. Každé vyprávění ožívá zasazením pomyslného šému v podobě srdce, které na míru tvoří naše výtvarnice. Každé srdce je jedinečné, stejně, jako každý příběh.  

Nechceme se limitovat, chceme dopřát čtenáři požitek z počtení, i požitek z dívání. Texty jsou delší, než je obvyklé, písmo je větší, než jste zvyklí a fotky jsou jiné, než ty v novinách. A přesně takhle nás to baví.

Náš kodex

 1. Pokud pracujeme s informací, kterou jsme se dozvěděli na jiném serveru, zdrojujeme. Nechceme být vykrádáni a proto nebudeme vykrádat ani my.
 2. Všechny přepisy na webu jsou autorizované.
 3. Pokud respondent do přepisu zasáhne, uvedeme, co si přál změnit. Podobný prvek používá ve své práci slovenský král rozhovorů Karol Sudor, od kterého jsme se tímto inspirovali a moc děkujeme!
 4. Názory respondentů jsou názory respondentů, nikoli názory redakce, my máme leckdy pohled na svět úplně jiný :)
 1. Pokud fotíme děti, vždy jen se souhlasem rodičů.
 2. Čím méně mantinelů si dáme, tím jsme spokojenější :) Proto rozhovory zveřejňujeme občasně, nikoli pravidelně.
 3. Respondenty si vybíráme nezávisle na komkoli, mluvíme s tím, kdo nás zajímá a baví.
 4. Při kladení otázek a způsobu vedení rozhovoru, se nedržíme vůbec žádných předepsaných novinářských pravidel a ptáme se prostě tak, jak to cítíme.
 1. Při focení se nedržíme vůbec žádných předepsaných fotografických pravidel a fotíme prostě tak, jak to cítíme.
 2. Na projektu pracujeme ve volném čase, náklady platíme ze svého. Pocit svobody je k nezaplacení.
 3. Děláme to proto, protože nám to dělá radost a doufáme, že bude i vám!