PL_o_nas_silva

Silvie Dymáková

je předsedkyní spolku, autorkou nápadu a je tou, kdo se ptá. Silvie je novinářka, držitelka Českého lva a ceny Femina Grande za dokument ŠMEJDI. Za své aktivity na pomoc seniorům byla oceněna i medailí od primátora města Hradce Králové. Ve své tvorbě se soustředí na sociální problematiku, dlouhá léta pracovala pro TV Prima, je autorkou několika cestopisů a teď aktuálně hájí barvy České televize, kde spolutvoří pořad Gejzír. Poté, co se jí narodil syn, začala pomáhat samoživitelkám v nouzi a od roku 2018 už mezi ně se svým týmem rozdělila potraviny za cca 2 miliony korun. Tyto její aktivity ocenil Nadační fond Karla Janečka, který jí v září roku 2020 udělil titul Laskavec a ve stejném roce byla za svou činnost nominována i na státní vyznamenání.

 
PL_o_nas_marek

Marek Chaloupka

je fotograf, pozorovatel, grafik a kreativec. Je autorem všech fotografií, grafické koncepce i webu „Příběhy lidí“. Vyniká pozitivismem, klidem a zbytečnou skromností, neboť tají, že jeho fotografie jsou např. součástí vizuálu Bavorské státní opery v Mnichově. Markův rukopis nese mnoho propracovaných webů a jedinečných logotypů. Fotil pro korporace i neziskové projekty v Belgii a v ČR, spolupracoval na řadě krátkých filmů a videí. A taky rád vaří.

Víc z jeho fototvorby na www.marekchaloupka.com

Na příbězích dále spolupracují

 

Petr Bělík

je ideamaker. Jeho úkol je mít nápady na to, jak Příběhy zlepšovat a posouvat. Právě on je s námi proto, aby nám dával tak důležité „třetí oči.“ Živí se jako dramaturg a režisér. Je fotbalový fanatik, miluje vinyly, dobrou whisku a deskové hry.

PL_o_nas_klara

Klára Rozdolská

je žena s otevřeným srdcem a velkými sny. Původně byla aktérkou našeho příběhu o domácím násilí, ale nakonec u nás zakotvila jako korektorka. O svém životě napsala autobiografickou knihu Rok Patrika.